Petek Temizliği | Kombi Servisi - Atik Kombi
  • Halkalı Merkez Mah 2, Yayla Sk. No:13/A D:2, 34303 Küçükçekmece/İstanbul
  • 0212 495 36 26

Petek Temizliği

service

Petek temizliği konusunda uzmanı olmayan kişi ve kişilerin bu işlere girip yetkili havası vermesi Türkiye de her yıl birbirinden farklı sorunlar ortaya çıkartmaktadır. Bir diğer sorun da tabi ki, bu işin uzmanı olmadığı halde bireylerin petek temizliğine kalkışmalarıdır. Bu durum kesinlikle yasak ve yanlıştır. Kombi temizliği her ne kadar kolay gibi gözükse de birbirinden farklı teknikleri ve dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallara uyulmadığı sürece sonuçları ölümlü olabilmekte veya daha farklı sıkıntılar doğurabilmektedir. Olası riskleri göz önünde bulundurup ona göre hareket edilmeli ve PETEK TEMİZLİĞİ SERVİSİ çağırılarak gerekli müdahaleler edilmelidir.

Petek temizliğini yapan birçok aracı firma bulmanız da mümkün. Şöyle ki, kombi servisleri de yine aynı şekilde kendi bünyesin de müşterilerine ekstra olarak petek temizliği imkânı sağlamaktadır. Petek temizliği önemli bir konudur ve her yıl yenilenerek yapılması gerekmektedir.


 

Petek temizliğin de kullanılan malzeme ve maddeler özel olarak üretilmekte ve yurtdışında getirilmektedir. Türkiye de satışı olmayan zift benzeri ürünler peteklerin içerisine enjekte edilerek içeride biriken katranları sökmeye ve herhangi bir kalıntı bırakmamaya yaramaktadır. Bu işlemlerin yetkili kişiler tarafından yapılması uygun görülmektedir. Aksi halde petek içerisinde ki suyu boşaltmak da yine riskleri doğurmakta ve sıkıntı yaşatmaktadır.

Petek temizliği hizmetini Türkiye’nin her yerinden temin edebilirsiniz. Türkiye de pek çok firma, kurum ve kuruluş petek temizliği konusun da hizmet vermektedir. Ve kış dönemlerin de bu hizmetler daha da arttırılarak devam etmektedir. Kombilerin yıllık temizliği yapılmasına dikkat edilmelidir. Şöyle ki; temizliği yapılmayan bir kombi yıl içerisinde soğuk havalar da gerekli verimi gösteremeyebilir, aksi halde ekstra fazla faturalandırılmanıza neden olabilir. Bu durumlara karşı önlem alabilmek adına her yıl kış dönemine girmeden önce petek temizliğinizi yaptırınız.

Ayrıca petek temizliği de yine bulunan bölgeye ve istenilen hizmete göre farklılık göstermektedir. İstanbul’da sağlanan hizmetle, Çanakkale de sağlanan hizmet arasında farklılıklar olmaktadır. Verilen hizmet ve yapılan işlemler aynı olmasına rağmen, rekabet ortamından kaynaklı fiyat farklılıkları doğmaktadır.

Güncel fiyatlarımızı öğrenmek için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Petek temizliği neden yapılmalıdır?

Özellikle kış aylarında yoğun kullanımdan kaynaklı olarak peteklerin iç yüzeylerinde zamanla birikebilen kireçler, çamurlar, balçıklar ve aşınmadan kaynaklı korozyon artıkları ısınmada kayıplara yol açmasına nedenolur. Petekelerde oluşabilecek bu sorunların özel makine ve kimyasallarla sistemden uzaklaştırılarak sağlıklı bir şekilde yeniden çalıştırılmasına ‘PETEK TEMİZLİĞİ’ denir.

 

Petek kirliliği nasıl anlaşılır?

  • Peteklerin yan yüzeyine elle dokunduğunuzda  üzerinde ısınmayan bölgeler olduğunu gözlemlerseniz,
  • Peteklerinizin üst bölümüne elle dokunduğunuzda ısınmıyor olduğunu tespit ederseniz,
  • Peteklerinizin alt bölümüne elle dokunduğunuzda ısınmıyor olduğunu tespit ederseniz,
  • Peteklere bağlı musluklarınızdan çok az miktarda veya hiç su gelmiyor olduğunu gözlemlerseniz,
  • Peteklerinizden siyah veya koyu kahve renkli ve pis suyun yoğun miktarda oluştuğunu ve damladığını  tespit ettiyseniz,
  • Ev yada iş yerlerinizde kurulumu yapılmış kombinizin  sesli çalıştığını veya sıcak suyunuzun düzensiz geldiğini gözlemlediğinizde
  • Yerden ısıtma sistemi kullanıyorsanız bu bölgelerde ısınma problemleri oluşmuşsa,
  • Ev yada İş yerlerinizdeki montajlı olan en son petek ısınmıyorsa petekleriniz kirli demektir.

Kış aylarında soğuk havalarda bizi zahmetten kurtararak çabucak ısınmamızı sağlayan radyatörlerimizin yaz aylarında genel bakımlarının yapılması çok önemlidir. Kış boyu kullandığımız peteklerimizin temizliklerinin teknik ekiplerce kalıcı şekilde yapılması gerekmektedir. Petekler de sorun yaşamaya başladıysanız ya da genel bakımlarını yaptırmak istiyorsanız güvenle, telaşa kapılmadan İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece halkalı da bulunan atik kombi firmamıza uğramanız yeterli olacaktır. Petek temizleme fiyatları firmamızda oldukça uygun ücretlere yapılmaktadır. Uzman kişiler tarafından peteklerinizin temizliği güvenle yapıldığı gibi servislerimiz garantili olarak sağlanmaktadır.

ATİK KOMBİ KÜÇÜKÇEKMECE PETEK TEMİZLEME BASINÇ KONTROL SİSTEMİ

Uzman teknik personel ile çalışma

Petek temizliği fiyatlarımız ; petek sayısına göre değişmekte olup asgari fiyatlara sizlere sunulmaktadır. Güvenilir kaliteli hizmetleri yüksek fiyatlara alma devri artık sona erdi . Teknik personelimiz “PETEK TEMİZLİĞİ” esnasında uygun petekten makine sisteme bağlanarak işlemine başlamaktadır. Tüm peteklerin vanası kapalı tutularak temizlik işlemine başlanmaktadır. Petekler demontaj yapılmaksızın tek noktadan ön yıkama yapılarak temizlenir. Durulama işlemi itina ile yapılır. Atik kombi de koruyucu kimyasal maddeler isteğe bağlı olarak teknik personelimiz tarafından ilave edilerek yapılmaktadır.

PETEK TEMİZLİĞİ dışındaki diğer hizmetlerimize ulaşmak için Hizmetlerimiz sayfasına giderek bilgi alabilirsiniz.